Pivovar


O pivovarePivovar bol založený v roku 2016. Prvé pivo sme uvarili v októbri 2017 a začali čapovať v decembri toho roku. Pivovar má kapacitu varenia piva 1000hl ročne. Orientujeme sa hlavne na výrobu kvalitných ležiakov, ktoré tvoria našu stálu ponuku. Okrem spodne kvasených pív varíme aj horkejšie a silnejšie vrchne kvasené pivá. Tie sa tešia čoraz väčšej popularite. Všetko naše pivo je nefiltrované, nepasterizované, a tak si uchováva dôležité živiny. 


Sládkovia


Jozef Píš                                                                                Majiteľ pivovaru, ktorého sen sa stal skutočnosťou.

Marek Staňo                                                                          Marek začínal ako zanietený domovarič. Od manželky dostal na narodeniny súpravu na verenie piva a už to išlo. Na konte má niekoľko ocenení z domovaričský súťaží ako je Trnavský Hrncovar alebo Kostelecké chmelo-várek.


Pivovarnícke súťaže a ocenenia

2018

Slovenská pivná korunka 2018

3. miesto

Kategória: Svetlé pivá nefiltrované spodne kvasené (extrakt v pôvodnej maldine 10%)

VÝR 10° 

Na jar 2018 sme sa prvýkrát zapojili s našimi pivami aj do pivnej súťaže a náš VÝR 10° zachutil porote. V súťaži Slovenská pivná korunka získal "Bronzovú korunku" 3. miesto v kategórii Svetlé pivá nefiltrované spodne kvasené (extrakt v pôvodnej mladine do 10%)


2019

Slovenská pivná korunka 2019
2. miesto
Kategória: Tmavé a polotmavé nefiltrované pivo spodne kvasené

KRKAVEC 1 

Na jar 2019 sme sa opäť zapojili s našimi pivami do najväčšej slovenskej pivnej súťaže a tentokrát porote zachutil náš tmavý KRKAVEC 13°. A v súťaži získal "Striebornú korunku" 2. miesto v kategórii Tmavé a polotmavé nefiltrované pivo spodne kvasené. Slovenský pohár remeselného piva
3. miesto
Kategória: American IPA

VICIŠPÁN 14° 


Na jar 2019 udelila Asociácia malých a nezávislých pivovarov Slovenska, v degustačnej súťaži Slovenský pohár remeselného piva, 3. miesto v kategórií American IPA nášmu VICIŠPÁNOVI 14°. Čo bolo pre nás v tejto kategórií veľkou poctou a obrovskou radosťou.

2020 

Slovenská pivná korunka 2020

1. miesto

Kategória: Svetlé pivá nefiltrované spodne kvasené (extrakt v pôvodnej maldine 10%)

VÝR 10°

V roku 2020, keď pivovarnícky sektor valcovala celý rok pandémia Covidu-19 sme akurát získali za pivo naše historicky prvé zlato. Náš VÝR 10° opäť zachutil porote, no tentokrát natoľko, že to vytiahol až na "Zlatú korunku" 1. miesto v kategórii Svetlé pivá nefiltrované spodne kvasené (extrakt v pôvodnej mladine do 10%).