Naše pivá

zatiaľ sme navarili..


LEŽIAKYVÝR 10°

Svetlé výčapné pivo (4,3% alk.)

Pivo je ľahšieho charakteru, varené jednormutovým spôsobom s dobou ležania až 5 týždňov. Toto svetlé výčapné pivo je vyrobené z dvoch druhov českých žateckých chmeľov a z dvoch druhov sladu. Je výborným osviežením na letné večery.

1. MIESTO - Slovenská pivná korunka 2020                                        Kategória: Svetlé pivo nefiltrované spodne kvasené (extrakt v pôvodnej mladine do 10%)

3. MIESTO - Slovenská pivná korunka 2018                                          Kategória: Svetlé pivo nefiltrované spodne kvasené (extrakt v pôvodnej mladine do 10%) SOKOL 11°

Polotmavý ležiak viedenského typu (4,7% alk.)

Toto pivo jantárovej farby je varené zo štyroch druhov sladu, s prevahou viedenského. Ten dodáva tomuto pivu bohatú sladovú chuť, pridáva jemnú vôňu karamelu a plnšie telo. V kombinácii so žateckým chmeľom vytvárajú nezabudnuteľný zážitok. Toto pivo chutí rovnako mužom aj ženám a výborne sa hodí k červeným mäsám, divine a k tvrdým syrom.OROL 12°

Svetlý ležiak plzeňského typu (5,2% alk.)

Svetlý ležiak plzeňského typu, varený klasickým dvojrmutovým postupom s dobou ležania až 6 týždňov. Použité sú kvalitné slady a tradičný český chmeľ. Jeho plné telo a príjemná chmeľová vôňa spoločne tvoria chuťovo harmonický celok. Výborne sa hodí na celovečerné posedenie s priateľmi pri dobrom jedle.
PELIKÁN 12°

India Pale Lager (Czech IPL) (4,7% alk.)

India Pale Lager je spojením výbornej piteľnosti ležiaku a výraznej chmeľovej horkosti a arómy štýlu IPA. Pivo je svetlé, horkejšie, s vôňou citrusových plodov a korenia. Navarený z vybraných českých chmeľov.KRKAVEC 13°

Tmavý ležiak (5,5% alk.)

Spodne kvasené pivo, obdoba plzeňského ležiaka s prídavkom tmavých sladov, ktoré obsahujú väčšie množstvo antioxidantov. Horkosť je stredne silná, aby vynikla chuť kávy, pražených orechov a horkej čokolády. Najlepšie chutí v kombinácii s bielym mäsom (hydina, ryby) alebo so sladkými dezertmi.

2. MIESTO - Slovenská pivná korunka 2019                                     Kategória: Tmavé a polotmavé nefiltrované pivo spodne kvasené
PÁN ČASU 13°

Český polotmavý ležiak (5,4% alk.) 

"Červený - krvavý" polotmavý ležiak, chmelený za studena, navarený špeciálne k príležitosti 25. ročníka Medzinárod-ného festivalu duchov a strašidiel v Bojniciach.


ŠPECIÁLYKAZUÁR APA 12°

Australian Pale Ale (4,9% alk.)

Vrchne kvasené pivo typu Australian Pale Ale. Použité austrálske chmele Enigma a Galaxy mu dodávajú voňu hrozienok, ananásu a tropického ovocia. Telo je stredné, horkosť vyššia (39IBU). Názov dostalo po najnebezpečnejšiom austrálskom vtákovi, ktorý sa nachádza na Slovensku jedine v ZOO Bojnice.
PANSKÁ APA 12°

American Pale Ale (5% alk.)

Vrchne kvasený špeciál typu american pale ale, má krásnu zlatú farbu a hustú bielu penu. Aromatický chmeľ ammarillo mu dodáva citrusovú a kvetinovú vôňu. Je to ľahké pivko na dlhé letné večery.VICIŠPÁN IPA 14°

India Pale Ale (6,1% alk.)

Vrchne kvasený špeciál typu India Pale Ale. Špeciálny slad zvýrazňuje jeho jantárovú farbu, vytvára príjemnú chuť a krásnu hustú penu. Vďaka 3 druhom aromatických chmeľov má výraznú sviežu vôňu po citrusových plodoch. V súčasnej dobe sa tento typ pív teší čoraz väčšej obľube medzi remeselne varenými pivami.

3. MIESTO - Slovenský pohár remeselného piva 2019                           Kategória: American IPABARÓNKA IPA 16°

India Pale Ale (7,3% alk.)

Vrchne kvasený silnejší špeciál typu India Pale Ale. Použité sú dva špeciálne slady, ktoré zvýrazňujú jeho zlatú farbu a tri druhy vločiek (pšeničné, ovsené, žitné), ktoré dotvárajú jemnú chuť a hustú krémovú penu. Vďaka chmeľu Citra a Mosaic má výraznú vôňu po citrusoch a tropickom ovocí.
GRÓF IPA 16°

India Pale Ale (7,5% alk.)

Vrchne kvasený silnejší špeciál typu India Pale Ale. Použité sú tri špeciálne slady, ktoré zvýrazňuje jeho zlatú farbu a vytvárajú príjemnú chuť a krásnu hustú penu. Vďaka 3 druhom aromatických chmeľov (Citra, Centennial, Chinook) má výraznú vôňu po citrusoch.

PANSKÝ STOUT 17° 

American Stout (6,7% alk.)

Tmavé vrchne kvasené pivo v ktorom dominuje kombinácia karamelu, čokolády a jemnej kávy. Koncovka je príjemne horkastá. Vyznačuje sa hustou krémovou penou a plnou chuťou.