Naše pivo


Pivovar

O PIVOVARE

Prvé pivo sme uvarili v októbri 2017 a začali čapovať v decembri toho roku. Pivovar má kapacitu varenia piva 1000hl ročne. Orientujeme sa hlavne na výrobu kvalitných ležiakov, ktoré tvoria našu stálu ponuku. Okrem spodne kvasených pív varíme aj horkejšie a silnejšie vrchne kvasené pivá. Tie sa tešia čoraz väčšej popularite. Všetko naše pivo je nefiltrované, nepasterizované, a tak si uchováva dôležité živiny.

OCENENIA

Na jar 2018 sme sa prvýkrát zapojili s našimi pivami aj do pivnej súťaže a náš VÝR 10° zachutil porote. V súťaži Slovenská pivná korunka  získal "Bronzovú korunku" 3. miesto v kategórii Svetlé pivá nefiltrované spodne kvasené (extrakt v pôvodnej mladine do 10%)Na jar 2019 udelila Asociácia malých a nezávislých pivovarov Slovenska, v degustačnej súťaži Slovenský pohár remeselného piva3. miesto v kategórií American IPA nášmu VICIŠPÁNOVI 14°. Čo bola pre nás v tejto kategórií veľká pocta.


SLÁDKOVIA

Jozef Píš - majiteľ pivovaru, ktorého sen sa stal skutočnosťou.

Marek Staňo - začínal ako zanietený domovarič. Od manželky dostal na narodeniny súpravu na verenie piva a už to išlo. Na konte má niekoľko ocenení z domovaričský súťaží ako je Trnavský Hrncovar alebo Kostelecké chmelo-várek.


Naše pivá


LEŽIAKY

VÝR 10°

Svetlé výčapné pivo (4,3% alk.)

Pivo je ľahšieho charakteru, varené jednormutovým spôsobom s dobou ležania až 5 týždňov. Toto svetlé výčapné pivo je vyrobené z dvoch druhov českých žateckých chmeľov a z dvoch druhov sladu. Je výborným osviežením na letné večery.

3. MIESTO - Slovenská pivná korunka - kategória Svetlé pivá nefiltrované spodne kvasené (extrakt v pôvodnej mladine do 10%) SOKOL 11°

Polotmavý ležiak viedenského typu (4,7% alk.)

Toto pivo jantárovej farby je varené zo štyroch druhov sladu, s prevahou viedenského. Ten dodáva tomuto pivu bohatú sladovú chuť, pridáva jemnú vôňu karamelu a plnšie telo. V kombinácii so žateckým chmeľom vytvárajú nezabudnuteľný zážitok. Toto pivo chutí rovnako mužom aj ženám a výborne sa hodí k červeným mäsám, divine a k tvrdým syrom.OROL 12°

Svetlý ležiak plzeňského typu (5,2% alk.)

Svetlý ležiak plzeňského typu, varený klasickým dvojrmutovým postupom s dobou ležania až 6 týždňov. Použité sú kvalitné slady a tradičný český chmeľ. Jeho plné telo a príjemná chmeľová vôňa spoločne tvoria chuťovo harmonický celok. Výborne sa hodí na celovečerné posedenie s priateľmi pri dobrom jedle.KRKAVEC 13°

Tmavý ležiak (5,5% alk.)

Spodne kvasené pivo, obdoba plzeňského ležiaka s prídavkom tmavých sladov, ktoré obsahujú väčšie množstvo antioxidantov. Horkosť je stredne silná, aby vynikla chuť kávy, pražených orechov a horkej čokolády. Najlepšie chutí v kombinácii s bielym mäsom (hydina, ryby) alebo so sladkými dezertmi.
PÁN ČASU 13°

Český polotmavý ležiak (5,4% alk.) 

"Červený - krvavý" polotmavý ležiak, chmelený za studena, navarený špeciálne k príležitosti 25. ročníka Medzinárod-ného festivalu duchov a strašidiel v Bojniciach.


ŠPECIÁLY


PANSKÁ APA 12°

American Pale Ale (5% alk.)

Vrchne kvasený špeciál typu american pale ale, má krásnu zlatú farbu a hustú bielu penu. Aromatický chmeľ ammarillo mu dodáva citrusovú a kvetinovú vôňu. Je to ľahké pivko na dlhé letné večery.


VICIŠPÁN IPA 14°

India Pale Ale (6,1% alk.)

Vrchne kvasený špeciál typu India Pale Ale. Špeciálny slad zvýrazňuje jeho zlatú farbu, vytvára príjemnú chuť a krásnu hustú penu. Vďaka 3 druhom aromatických chmeľov má výraznú sviežu vôňu po citrusových plodoch. V súčasnej dobe sa tento typ pív teší čoraz väčšej obľube medzi remeselne varenými pivami.

3. MIESTO - Slovenský pohár remeselného piva - kategória American IPAGRÓF IPA 16°

India Pale Ale (7,5% alk.)

Vrchne kvasený silnejší špeciál typu India Pale Ale. Použité sú tri špeciálne slady, ktoré zvýrazňuje jeho zlatú farbu a vytvárajú príjemnú chuť a krásnu hustú penu. Vďaka 3 druhom aromatických chmeľov (Citra, Centennial, Chinook) má výraznú vôňu po citrusoch.
PANSKÝ STOUT 17° 

American Stout (6,7% alk.)

Tmavé vrchne kvasené pivo v ktorom dominuje kombinácia karamelu, čokolády a jemnej kávy. Koncovka je príjemne horkastá. Vyznačuje sa hustou krémovou penou a plnou chuťou.